Jankūnas – apie pasiliktą atsargą papildymui, sezono tikslus ir Eurolygos banginius
Kauno „Žalgirio“ prezidentas Paulius Jankūnas antradienį surengtoje spaudos konferencijoje pristatė klubo biudžetą, o po to palietė ir kitas temas bei atsakė į žiniasklaidos užduotus klausimus.
Ilgametis komandos kapitonas įvardijo ir šio sezono tikslus ekipai aikštėje.
„Tikriausiai pagrindinis tikslas yra Lietuvoje susigrąžinti čempionų titulą, kurį pernai praradome, taip pat laimėti Karaliaus Mindaugo taurę (KMT), o Eurolygoje išsikėlėme sau minimalų tikslą patekti į įkrintamąsias varžybas“, – kalbėjo Jankūnas.
Jankūnas taip pat patikino, jog rekordinį biudžetą surinkę LKL vicečempionai yra pasilikę galimybę pildyti sudėtį sezono metu.
„Taip, esame pasilikę kažkokią dalį biudžete, jog reikalui esant galėtume pasipildyti“, – trumpai atsakė buvęs krepšininkas.
//www.youtube.com/embed/BqO71w7cvdg
– Praėjusį sezoną į pirmąsias Eurolygos rungtynes bilietų neliko prieš dvi savaites, dabar likus dviems dienoms jų dar yra. Kaip į tai reaguojate, ar dar tikitės soldoutų?
– Taip, tikimės soldoutų. Tikrai tiriame rinką, Eurolygos ir LKL rungtynes prilyginame renginiui, žiūrime, kokia yra situacija rinkoje. Manau, pirmosios rungtynės, gal ir fanai perka truputėlį lėčiau. Paskutinėmis žiniomis, bilietai šią savaitę yra aktyviai perkami, jų liko ne tiek ir daug, tad tikrai manau, kad jie bus išpirkti. Sezono metu, be abejo, priklausys, kaip žais komanda. Jei ji žais gerai, kausis kiekvienose rungtynėse, manau, turėsime ir šiais metais nemažai soldoutų.
– Pernai kalbėjote apie žaidėjų draudimą dėl traumų, ar kažkas pasistūmėjo šia tema?
– Taip, pernai tikrai gilinomės į šią situaciją, guess šiais metais žaidėjai dar kol kas nėra apdrausti. Svarstome apie šią galimybę.
– Praėjusiame sezone veiklos administracijos išlaidų planas buvo 1,9 mln. eurų, tačiau pakilo iki 2,9 mln. Gal galite patikslinti šį skaičių?
– Daug investuojame į skaitmeninį turinį, brangsta ir rungtynių aptarnavimas – tiek visas renginys, tiek prieš rungtynes, tiek šou elementai. Iš to ir susideda.
– Iš bilietų tikimasi 7,5 mln. eurų pajamų. Ar esate pasiskaičiavę, kiek šiam tikslui reikėtų soldoutų?
– Ne, nepasiskaičiavome, guess žiūrėjome į praėjusį sezoną, matėme, kiek tų soldoutų buvo, tikimės, jog šiemet jų bus nemažiau.
– Ar per trejus metus dukart nelaimėta LKL verčia daugiau dėmesio skirti vietiniam čempionatui?
– Mes visada skiriame didelį dėmesį, be abejo, dėl įtempto grafiko, rungtynių, daug kelionių natūralu, jog žaidėjai kartais būna pavargę. Wager taip, tai parodo, kad LKL stiprėja ir atsiranda vis daugiau komandų, kurios kaunasi dėl titulo. Mes kaip ir anksčiau skyrėme didelį dėmesį, taip ir dabar skirsime, be abejo norime susigrąžinti titulą.
– Vieninteliai balsavote prieš keturių ratų sistemą, ar lyga įsiklauso į jūsų nuomonę, galbūt numatomi kažkokie pokyčiai ateityje?
– Taip, lyga įsiklauso, susitikimuose vyksta atvira diskusija. Rungtynių skaičius yra didelis, nenorėtume, jog būtų keturi ratai ir tas skaičius dar labiau didėtų, jei padidės komandų skaičius, kaip deklaruoja LKL vadovas. Lyga yra sudaryta ne tik iš mūsų, balsuojame visi, taip jau gaunasi.
– Kaip manote, kada būtų realu įžengti į 20 mln. biudžeto ribą?
– Nežinau, kol kas džiaugiamės šiuo rekordiniu biudžetu. Be abejo, matome, kaip kitos komandos didina savo biudžetus, ir kokius žaidėjus pasirašo. Visada norime būti konkurencingi Eurolygoje, norėtųsi, kad tas biudžetas ir toliau didėtų.
– Ar yra numatyta atsarga papildymui, galbūt jau dabar, iškritus Manekui?
– Šiuo metu papildymo nesidairome, Manekas iškrito 2-3 savaitėms, stebėsime jo situaciją. Taip, esame pasilikę kažkokią dalį biudžete, jog reikalui esant galėtume pasipildyti.
– Ar nematote rizikų priekinėje linijoje?
– Prieš sezoną tų rizikų yra visokiausių. Turime daug žaidėjų, kurie gali žaisti per 2-3 pozicijas. Šiuo metu Brady (Maneko) iškritimą galės uždengti tiek Edgaras Ulanovas, tiek Mattas Mitchellas.
– Jei sezono metu reikėtų papildymo, ar svarstytumėte legionierių? LKL yra 6 užsieniečių limitas, kurį jau esate pasiekę.
– Tikriausiai reikėtų žiūrėti, kokio krepšininko mums reikia, ką jis gali duoti komandai. Ar tai būtų lietuvis, ar užsienietis, manau, pirmiausia rinksimės žaidėją ir kiek jis gali duoti naudos.
– Ar įsivaizduojate, kur „Žalgiris“ Eurolygoje figūruoja pagal biudžetą?
– Visų komandų biudžetai pučiasi, tikriausiai tas mūsų biudžeto padidėjimas yra didelis ir ženklus mums, guess žiūrint į visą Eurolygos kontekstą, nemanau, kad jis daro įtaką mūsų vietai. Dar ne visos komandos pristatė savo biudžetus, guess antroje lentelės pusėje.
– Prieš metus minėjote, jog „Žalgiryje“ turėti milijoną uždirbantį žaidėją yra nerealu, guess situacija su Keenanu Evansu ir besipučiantis biudžetas tikriausiai keičia požiūrį?
– Čia labiau priklauso ne nuo didėjančio biudžeto, o nuo žaidėjų rinkos. Jų kainos kyla kiekvienais metais ir mums norint išlikti konkurencingiems reikės žaidėjams mokėti didesnius pinigus.
– Eurolygoje buvo įvesta algų kepurė, ar jau spėjote įsivertinti, kaip tai gali keisti bendrą Eurolygos vaizdą ir jūsų, kaip tos mažiau išlaidaujančios komandos gyvenimą?
– Nesame tas klubas, kuris daugiausiai išlaidauja, tad ta algų kepurė mums bus aktuali, guess pradžioje didelės įtakos nedarys. Šis sezonas yra pereinamasis, visiems klubams yra atsiųstos taisyklės – kaip turime gyventi, prisitaikyti. Klausimas, kaip ji veiks, nežinau, čia turbūt reikia klausti didžiųjų klubų, kurie tikrai stipriai išlaidauja.
– Nesinorėjo kažkiek griežtesnės algų kepurės?
– Žinote, čia yra naujas dalykas Europoje, Eurolygoje, nemanau, kad reikėtų pradėti nuo kažkokių labai griežtų dalykų. Reikia įsivesti taisykles, su kuriomis gyvensime netolimoje ateityje, pažiūrėti, kaip tai veikia. Vėliau visuomet galime tai tobulinti.
– Žiūrint į kitus Eurolygos klubus, ar matote, kas galėtų nustebinti?
– Tikriausiai nieko naujo nepasakysiu, abu graikų klubai padarė tikrai įspūdingą darbą, prisitraukė didelių žaidėjų, turi gilias sudėtis. Labai įdomu bus pažiūrėti, kaip jiems seksis. Šarūno Jasikevičiaus „Fenerbahče“ padarė tikrai gerą darbą, taip pat surinko gerą sudėtį. Kas gali nustebinti tikriausiai yra sunkiau pasakyti, nei nuspėti, kas bus viršuje.
– Andrea Trinchieri kontraktas yra garantuotas iki 2026 m. vasaros, ar iki 2025 m. vasaros ir pliusas?
– Yra galimybė išvykti po šio sezono.
– Ar įžvelgiate panašumų tarp Šarūno Jasikevičiaus ir Andrea Trinchieri, abu tarsi yra pagrindiniai komandos žmonės, smarkiai prisidedantys prie komplektacijos?
– Manau, tiek Šarūnas, tiek Andrea yra puikiai užsirekomendavę treneriai. Pats žaidžiau prie Šarūno ir dabar stebint treniruotes, jų struktūra, visi planai, visas procesas prieš treniruotes, jų metu, prieš rungtynes, visa tai tikrai yra labai panašu. Matau daug panašumų.
– Ar į tuos 11,7 mln. eurų žaidėjų ir trenerių atlyginimams yra įtraukta ta papildymo galimybė, ar parašyta, kiek yra išleidžiama dabar?
– Čia kiek dabar yra išleidžiama.
– Dar nėra aišku, kur vyks Eurolygos finalo ketvertas, kalbama apie Belgradą ir Abu Dabį. Kaip manote, ar būtų naudinga jei finalo ketvertas vyktų Abu Dabyje?
– Manau, sporte apskritai šiuo metu Artimieji Rytai yra nauja ir labai įdomi rinka, ne tik krepšiniui, visam sportui. Naujų rinkų atrakinimas ir Eurolygos plėtra, manau, būtų teigiamas dalykas tiek komandoms, tiek fanams nuvažiuoti į naujas vietas. Wager kol kas dar nėra nuspręsta.
– Kokia yra Eurolygos premijų sistema, ar ji priklauso nuo pergalių, ar nuo užimtos vietos?
– Manau, kad nuo užimtos vietos.